Czy warto wybrać listwy przypodłogowe z MDF?

 

To pytanie często nurtuje osoby, które nigdy nie stosowały listew przypodłogowych wykonanych z MDF. Często boją się one o montaż, trwałość, finalny wygląd czy nawet czyszczenie.

1. Montaż listew MDF

Montaż listew MDF jest bardzo prosty, na równi z montażem listew PCV. Wystarczy bowiem prosta piła z nastawem kątowym by przycinać listwy pod kątem 45 stopni. Na naszym sklepie udostępniamy przy każdej listwie rysunek jak przycinać, by uzyskać kąt wewnętrzny czy zewnętrzny. Łączenia uzyskujemy po prostu łącząc dwie listwy bez przycinania i jest to efekt prawie niewidoczny.

Do zamocowania listew przypodłogowych potrzebny będzie klej do MDF. Najlepiej wybrać mocny klej, chwytający po kilku sekundach. Daje to możliwość korygowania, jednak listwy są już mocno osadzone, nie trzeba ich przytrzymywać.

Wykończenia - tutaj należy zastosować farbkę (do nabycia przy zakupie listew - patrz akcesoria). Farbka w kolorze lakieru listew zamaskuje 100% mikro niedoskonałości przy narożnikach, cięciach. Nierówności pomiędzy ścianą a listwą maskujemy akrylem (zazwyczaj białym, możliwym do malowania).

2. Trwałość listew MDF

Lakierowane listwy MDF są bardzo trwałe, słowem klucz jest tutaj "lakierowane". Twardy lakier ciężko uszkodzić, a odpowiednie zabezpieczeniem izolatem również od spodu listwy zapewnia trwałość pod względem wilgocio-odporności w tradycyjnym sprzątaniu przy użyciu mopa. Dzięki montażowi na klej po czasie nic nie odpada, jak to często bywa przy zakończeniach w listwach PCV.

3. Wygląd listew MDF

Tutaj znów ważnym elementem jest lakier. W odróżnieniu od oklejanych listew MDF wygląda ekskluzywnie i prestiżowo. Powierzchnia jest gładka i wolna od wad. Bogata gama kolorów RAL czy NCS pozwala dobrać odpowiedni kolor do pomieszczenia, podłogi, mebli. Aktualnie najmodniejsze są białe, czarne, szare, antracytowe listwy przypodłogowe. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru trzech wykończeń. Podstawowym jest półmat, istnieją również mat i połysk. Twórz swój styl, dobieraj odpowiednie dla siebie parametry.

4. Czyszczenie listew MDF

Listwy MDF wystarczy przecierać wilgotną szmatką, to wszystko.

Najwyższej jakości listwy przypodłogowe - lakierowane, trwałe, ekskluzywne. Wybierz swoje listwy MDF!