Jakie listwy przypodłogowe do krzywych ścian?

 

Pomimo rozwijającej się na każdym kroku techniki, problem krzywych ścian pojawia się nagminnie nawet w nowym budownictwie. Sytuacja z krzywymi ścianami w starym budownictwie to standard, z którym muszą sobie jakoś poradzić wszyscy ci, Którzy planują remont takiego mieszkania. Chcesz się dowiedzieć jak poradzić sobie z krzywymi ścianami? Zapraszamy do artykułu!

Listwy przypodłogowe do krzywych ścian

Listwy przypodłogowe na krzywe ściany

Krzywe ściany Waszego mieszkania przypominają pofalowane polskie morze? Zdajesz sobie z ogromu niezbędnego remontu, aby je wyrównać. Kilogramy gładzi oraz ewentualne płyty kartonowo-gipsowe – jeśli mieszkanie faktycznie było budowane przez pijanego majstra – mogą być konieczne to spełnienia współczesnych architektonicznych standardów.

Co zrobić, gdy nie chcemy przeprowadzić generalnego remontu, a jednak chcemy trochę poprawić estetykę ścian, maskując ich nierówności? Listwy przypodłogowe mogą w pewnym stopniu nam z tym pomóc.

Jest kilka sposobów radzenia sobie z montażem listew przypodłogowych na krzywych ścianach. Sposób montażu będzie ściśle uzależnione od materiału, z którego będą one wykonane. Jeśli nasze ściany będą tylko trochę krzywe, można pomyśleć o standardowych listwach wykonanych z MDFu.

W zależności od grubości listew tak mocno będziemy mogli je wyginać. Trzeba zaznaczyć, że im grubsze, tym ich tolerancja na nierówności ściany mniejsza, więc powinniśmy wcześniej ocenić, jak duża będzie szpara.

Innym rozwiązaniem, wręcz idealnym do montażu na krzywych ścianach są listwy z PCV. Niestety są sporo droższe, ale ich bezproblemowy sposób montażu powoduje, że stają się wyborem większości klientów. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić ze ścisłym mocowaniu listew do ściany. Niestety, jeśli posiadamy naprawdę krzywe ściany, ściśle przylegające listwy mogą tylko spotęgować efekt nierówności.

Listwy przeznaczone do krzywych ścian

Listwy przypodłogowe do krzywych ścian

Co powinniśmy w takim razie zrobić? Dajmy im troszkę luzu a szpary między listwą a ścianą uzupełnić akrylem. W ten prosty sposób zamaskujemy krzywiznę ściany, optycznie ją prostując. Po szpachlowaniu akrylem całość malujemy na spójny kolor i gotowe.

Mamy nadzieję, że udało nam się podpowiedzieć, w jaki sposób radzić sobie z krzywymi ścianami i montażem listew przypodłogowych. Nie jest to nic trudnego, a tanim kosztem, możemy uzyskać bardzo zadowalający efekt prostszych ścian.