Łazienka jest pomieszczeniem, w którym codziennie spędzamy sporo czasu, dlatego ważne jest, aby była ona zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Jeśli chodzi o urządzanie łazienki, jednym z elementów, które musimy wziąć pod uwagę, jest podłoga. Płytki są popularnym wyborem do łazienek, ponieważ są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Jednak wybierając je, musimy również pomyśleć o tym, jak będą one współgrać z listwami przypodłogowymi.
Dokonując wyboru listew przypodłogowych do łazienki i do kuchni, należy mieć na uwadze, żeby nie montować takich, które są wykonane z litego drewna oraz materiałów drewnopochodnych, o dużej chłonności wilgoci. Listwy z takiego materiału będą wchłaniać wodę z podłogi oraz z powietrza, czego efektem będzie puchnięcie ich oraz deformacja. Ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać przy wyborze listew przypodłogowych do łazienki i kuchni, jest poziom wilgotności w pomieszczeniu. Jakie więc wybrać listwy, aby były odpowiednie? Poniżej kilka cech, które powinny mieć.
Na rynku dostępna jest ogromna gama listew przypodłogowych, dzięki czemu łatwo jest znaleźć takie, która odpowiadają potrzebom. Wewnętrzne i zewnętrzne listwy narożne to świetny sposób na dodanie wnętrzu charakteru, natomiast listwy progowe mogą pomóc w ochronie podłogi przed zużyciem. Listwy T są niezbędnym elementem każdego projektu glazury, zapewniając bezpieczne połączenie między panelami i płytkami. Przy tak wielu dostępnych opcjach, ważne jest, aby poświęcić czas na przejrzenie różnych typów listew przypodłogowych, przed dokonaniem zakupu. W ten sposób na pewno znajdziesz idealne rozwiązanie dla swojej łazienki, jak i kuchni. Poniżej przedstawimy jakie listwy podłogowe będą najodpowiedniejsze.
To, w jaki sposób odbędzie się montaż naszych listew, zależne jest od rodzaju listew, jakie wybraliśmy. Na ogół jest kilka metod, ale dziś przedstawimy Państwu takie, które nie sprawią trudności amatorowi.
Najbardziej znaną metodą jest przykręcanie. Listwa przypodłogowa jest montowana przy pomocy małych kołeczków, gdzie każdy jest zamontowany, mniej więcej około 50 centymetrów od siebie. Jeśli mamy w łazience nierówną ścianę, to montaż wkrętów powinien być zagęszczony. Kolejnym sposobem jest montaż przy pomocy kleju. Należy użyć kleju, który jest odpowiedni do określonej listwy i podłoża. Warto wiedzieć, że tańsze kleje, będą wymagały większego nakładu pracy, ponieważ są trudniejsze w aplikacji, słabszą siłę wiązania oraz są mniej ekologiczne. Jednym z lepszych wyborów, dla osób, które zaczynają swoje samodzielne montaże listew przypodłogowych, są kleje jednoskładnikowe. Ostatnią metodą jest przyklejanie za pomocą taśmy. Jest to najbezpieczniejsza metoda. Taki montaż zajmuje mniej czasu niż powyższe metody. Nie należy również martwić się zabrudzeniem czy uszkodzeniem. Bez znaczenia, na jaką metodę się zdecydujesz, warto posłuchać rad fachowców i dostosować się do zaleceń profesjonalistów.
Listwy przypodłogowe sprawiają, że nasza łazienka i kuchnia wygląda czysto i estetycznie, a dodatkowo można nimi ukryć niedoskonałości. Listwy, którymi wykańczamy płytki, będą zamontowane w odpowiedni sposób, nie będą tak naprawdę zwracać na siebie uwagi, a jedynie sprawią, że łazienka będzie w pełni wykończona.
Polecane produkty