Więcej niż tylko listwy przypodłogowe

 

Dobór odpowiednich listew przypodłogowych to podstawa spokoju na lata oraz pięknego wyglądu pomieszczenia, w którym je zainstalowano.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać ?

Mądrym wyborem jest instalacja wysokiej klasy cokołów podłogowych MDF koniecznie zabezpieczonych podkładem od dołu. Zapewni to ograniczenie wchłaniania wilgoci, co przyczyni się do odpowiedniego wyglądu na lata.

Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiedni lakier. Tylko wysokiej klasy i odpowiedni położona farba będzie gwarantem mocnej powłoki, chroniącej listwy przypodłogowe przy codziennych czynnościach oraz przy sprzątaniu pomieszczenia.

Aspektem wizualnym są oczywiście odpowiednio dobrane kolory. Odcienie bieli, szarości, antracytu, czerni — to obecnie najbardziej dominujące kolory. W sklepie internetowym AKRE wybrać można dowolny kolor z palety RAL oraz NCS. Dopasowane kolorystycznie listwy MDF to podstawa.

Styl pomieszczenia definiuje również wykończenie listwy. Jeśli posiadamy matowe ściany, matowe podłogi warto wybrac również matowe listwy, jeśli dominuje połysk - wybierzmy listwy w połysku. Pośrednim rozwiązaniem jest wykończenie w półmacie.

Jak widać wybór listwy przypodłogowych ma ogromny wpływ na jakość postrzegania pomieszczenia. Warto zatem wybrać wysokiej klasy listwy MDF, które przekonują nie tylko wyglądem ale i walorami technicznymi.