Dlatego warto zainwestować w listwy MDF wysokiej jakości

1. Listwy przypodłogowe jako ważny element wykończenia wnętrza

Listwy przypodłogowe mają swoją funkcję estetyczną, jak i praktyczną. Wykańczając swoje wnętrze zazwyczaj przykładamy uwagę do estetyki. Ważną rolą, jaką odgrywają listwy przypodłogowe jest zakrycie niedoskonałości oraz przerwy dylatacyjnej między ścianą i podłogą.

Listwy zakrywają nieestetyczne elementy oraz chronią dolną część ściany przed zabrudzeniami np. podczas mycia podłogi. Estetyka listew przypodłogowych zależy od materiału, koloru i wysokości z jakiego została wykonana listwa. Dodatkową zaletą listew przypodłogowych jest możliwość użycia ich zarówno z posadzkami, panelami jaki i również z różnego rodzaju nawierzchniami.

2. Efektywność

To detale świadczą o Tobie, tworzą całość Twojej wizji. Listwy przypodłogowe to dodatek nadający charakteru, dopełniają całości oraz odpowiednio dobrane — zrobią wrażenie na każdym. Rozległy wybór daje możliwość nabycia listew o prostych kształtach, jak i z ozdobnymi frezami.

 

3. Trwałość na lata

Nikt nie chciałby, aby po krótkim czasie po remoncie czy aranżacji wnętrza pojawiła się konieczność poprawy któregoś z elementu. Jedynie listwy malowane wysokiej jakości farbą z katalizatorem UV dają pewność spokoju na lata.

Najlepsze materiały oraz wysokiej jakości MDF to przemyślana inwestycja.
Oczywiście na rynku jest sporo tanich listew niższej jakości. Pytanie brzmi: czy warto kłaść listwy przypodłogowe słabo zabezpieczone przed wilgocią, słabo wykończone oraz niedostosowane kolorystyczne czy żółknące z czasem ? Instalacja takich listew wiąże się nie tylko ze słabej jakości odbiorem wizualnym, ale również z koniecznością wymiany w niedalekiej przyszłości.

4. Możliwość wyboru koloru i wykończenia

Najbardziej popularny biały kolor jest oczywiście elegancki i uniwersalny. Ciekawym rozwiązaniem byłoby wykończenie wnętrza również inaczej, odróżnić się czymś wyjątkowym.

Oto kolory, które często wybierają klienci kupujący wysokiej jakości listwy MDF:

  • biały beskidzki (lekki beż)
  • czarny głęboki
  • czarny łagodny
  • odcienie szarości
  • antracyt

Zachęcamy do wyboru koloru, według Państwa wizji!